Členové kapely Nirvána

Kurt Cobain

kurt cobain

Frontman kapely Nirvána. narodil se 20.2. 1967 v Abreedenu(nedaleko Seatlu v Americe). Jeho matka pracovala jako číšnice a otec jako automechanik. Kurt jako mladý bral léky proti hyperaktivitě. V jeho 9 letech se jeho rodiče rozvedli, což ho značně ovlivnilo. Začal nenávidět svého otce,stále s e stěhoval mezi otcem a matkou, ňakou dobu bydlel u prarodičů.

Když dospěl založil si kapelu Nirvána.(1986). V roce 92 se oženil se zpěvačkou Courtney Love a narodila se mu dcera. Celou svou kariéru se potýkal se závislosti na heroinu což se mu(z největší pravděpodobností) stalo také osudným. V roce 1994 spáchal ve svém domě sebevraždu.Do teď se vedou spekulace o jeho smrti.Nechal dopis na rozloučenou.

Krist Novoselic

Krist Novoselic

Narodil se 16.5. 1965 bass kytarista grungové kapely Nirvána. Jeho rodiče byli Chorvati. V 79 se přestěhovali do Abreedenu. Dokkončil střední školu a pak se seznámil s Cobainem a založili spolu kapelu Fecal Matter později Nirvánu.

Dave Grohl

Dave Grohl

Narodil se 14.1. 1969 ve Warrenu v Ohaiu. Proslavil se jako bubeník kapely Nirvána.V jeho 6ti letech se jeho rodiče rozvedli. On zůstal s matkou. V dětství trpěl hyperaktivitou stejně jako Cobain. Nikdy nedokončil střední školu.V roce 1986 přichází do kapely The Scream, kde odložil kytaru a začal hrát na bicí. V roce 1990 začína hrát s kapelou Nirvána.S nirvánou jako jediný bubeník zůstáva až do jejího konce. Po rozpadu kapely v roce 1994 začal hrát s kapelou Foo Fighters.

Ostatní nestálí členové kapely

Aaron Burckhard

Dale Crover

Dave Foster

Chad Channing

Jason Everman

Dan Peters