Diskografie Nirvány

Rozhoření

První založená kapela Kurta Cobaina se jmenovala Fecal Metter, první vystoupení podnikli Kurt , bubeník Aaron Burckhard a baskytarista Krist Novoselic na večírku v Raymondu (Washington) v roce 1987. v roce 1988 nahráli své první demo nahrávky s bubeníkem Dale Croverem Během tohoto období vystřídala kapela několik jmen. K jménu tak jak ho známe dnes Nirvána dospěli na přelomu roku 1987-88 .

První plameny

První singl se jmenoval Love Buzz Roku 1988 kapela opět vystoupila s novým bubeníkem (Chadem Channingenem). Poté nahráli své první album bleach(15. června 1989). Alba bleach se prodalo 35 tisíc. Po té Nirvána projela několik turné po Americe. Po vystřídání několika bubeníků přišel na scénu Dave Grohl bubeník kapely Scream.

Nevermind

Psal se červen 91. V té době se Cobain poprve setkal se svou budoucí ženou Curtney Love. 10 září vyšel kapele nový singl Smells Like Teen Spirit, který so později stal jejich nejznámější skladbou. Album Nevemind se vydalo kolem 400 litru kusu ačkoliv se předpokládala prodejnost okolo 50ti litrů. Po té se kapela vydala na několik turné a vystupovali taki na kanále MTV. Když odjeli hrát na havaj Kurt Cobain se oženil s Courtney Love. V roce 1992 se jim narodila dcera Frances (pozn. autora - v té době oba byli závislí na heroinu). Koncem roku 92 bylo vydáno další album Incesticide

Smells like Teen Spirit

In Utero

Toto album se původně mělo jmenovat I Hate Myself and Want to Die.Album nedosáhlo takový úspěch jako nevermind .Každopádně se vyšplhalo na přední příčky tehdejších hitparád.

Plamen dohasíná

V roce 1993 se objevili V MTV Unpluged.
Posledním vystoupením kapely proběhlo 1.3.1994 kdy během zpěvu ztratil Cobain hlas. Po té se v řimě pokusil zabít spolykáním prášků což se mu nepovedlo. 8.dubna Byl ovšem nalezen mrtev ve svém domě. Tenhle moment znamenal konečný rozpad kapely. Po jeho smrti vylo ještě vydáno album MTV Unpluged in New York

Doba poté

Ostatní členové nepřestali hrát po smrti Kurta Cobaina. Dave Groll založil kapelu Foo Fighters Krist Novoselic hrál v pár kapelách které se rozpadly, nakonec se stal politickým aktivistou.

You know you all right

Píseň která vyšla po jeho smrti,podle mě stojí za zmínku ..